Thursday, July 22, 2021

מעצב זול VS מעצב מקצועי

התחרות בימינו כמעט בכל התחומים היא מאוד גדולה ואין הרבה הבדלים בין נותני השירות השונים, לכן, רוב אנשים יחפשו את העסקה הזולה יותר. אם התחרות היא למשל בין שירות או מוצר עם ערך זהה, למחיר יש משקל מכריע בביצוע העסקה, אך מה כדאי לעשות אם הערך משתנה בין נותני השירות?

עיצוב גרפי הינו תחום שונה מהותית מהרבה תחומי עסק אחרים. עיצוב גרפי לא קיים רק כדי שיהיה לנו איזה סמל נחמד בתמונת פרופיל או על החשבונית. לעיצוב גרפי יש תפקיד חשוב בייצוג העסק שלנו מול קהל היעד. עיצוב גרפי נכון, הופך את הפרסומים שלנו, את הנראות של העסק במדיה (הדיגיטלית או המודפסת), ואת המיתוג העסקי שלנו בכלל, לכלים שיווקיים, שיתנו לעסק שלנו יתרון מול המתחרים, שכאמור די שווים לנו פחות או יותר.

אז כמה אכפת לכם מהעסק שלכם? האם החיפושים שלכם מכילים את מילת המפתח "זול", בחיפוש אחר עיצוב לוגו, מיתוג עסקי או אפילו בניית אתר? הנה כמה דגשים שכדאי לשים אליהם לב, לפני שמחפשים את ההצעה הזולה ביותר:

בי-ארט | מיתוג עסקי | עיצוב לוגו זול | בניית אתר בזול |

השגת המטרות

בעיצוב גרפי זול - האם עיצוב זול ישיג את המטרות שאתם מכוונים אליהם? לא בטוח בכלל. יכול להיות שהמטרה שלכם היא להביא יותר תעבורה לאתר, להשיג יותר לידים איכותיים, למשוך קהלים חדשים וכו'. שימו את עצמכם בנעלי הלקוחות שלכם. האם גרפיקה זולה זה מה שימשוך אתכם לבצע אינרטאקציה עם העסק? אם מדובר באתר, האם יהיה לכם נוח להכנס ולגלוש באתר שאינו מתוכנן בצורה נוחה למשתמש? האם לא יתסכל אתכם לשוטט באתר גרוע מבחינת חווית משתמש? אתר שהתוכן שלו, אינו עוזר לכם ומוצג בצורה רשלנית, ולמעשה חסר תועלת - האם לדעתכם, זה מה שימשוך לקוחות, או שמא ישיג בדיוק את ההיפך? כמובן שאתר כזה, יעשה לכם נזק רב יותר מאשר תועלת, שלא לדבר עם כסף שנזרק לחינם.

אותו הדבר, ניתן להקביל לכל גרפיקה שהיא. כאשר הגרפיקה לא מתוכננת כמו שצריך - אין לה שום ערך עבורכם וחבל על הזמן וההוצאות המיותרות.לעומת זאת, מעצב שלא מבטיח לכם עולמות בעשרה שקלים, סביר מאוד להניח (אחרי שראיתם את העבודות שלו והתרשמתם מתהליך העבודה), שלמרות שהמחיר יהיה קצת יותר גבוה מעשרה שקלים - תוכלו להשיג את המטרות שלשמן נדרשת לכם גרפיקה, והמחיר ישתלם! ברור לכל, שכדי לקבל גרפיקה נקייה מכל הטעויות המצוינות לעיל, צריך זמן עבודה, בקיאות בתחום, מחקר מקיף של העסק שלכם, התחום שבו נמצא העסק שלכם, קהלי היעד ועוד משתנים רבים. אז בשביל להשיג את המטרות שלכם (שבסופו של דבר יניבו לכם הכנסות), לא שווה להשקיע עוד כמה שקלים...?

בי-ארט | מיתוג עסקי | עיצוב לוגו זול | בניית אתר בזול |

גרפיקה ייחודית

בעיצוב גרפי זול - כמעט תמיד, קורה "תהליך" די שבלוני. ניקח לדוגמא עיצוב לוגו. ברוב המקרים (הזולים), המעצב יחפש לוגואים קיימים, וינסה לבנות משהו דומה, יחליף צבעים, יצרף את שם העסק בפונט סתמי - והנה יש לכם לוגו! מובן, שאם זהו כל התהליך, המחיר יהיה זול - אך התוצאה בהתאם.יכול להיות שזה יהיה לוגו יפה, אבל האם הלוגו הזה מתאים לעסק שלכם? האם הוא מתאים לקהל היעד שלכם? האם הוא משדר את המסרים שהעסק שלכם עומד עליהם? במיוחד כאשר מעצבים זולים מציעים "לוגו תוך 24 שעות!", האם ניתן לעצב לוגו ייחודי בזמן כ"כ קצר, או ש"תופתעו" לגלות, שהלוגו שלכם כמעט זהה לעוד 30 אחרים...?

בעיצוב גרפי מקצועי - כאשר ממתגים עסק או בונים לוגו, הפרויקט חייב להיות כמה שיותר ייחודי ותפור לעסק שלכם במדויק, כדי ליצור בידול ממתחרים, התאמה לציפיות קהלי היעד וזכירות אצל לקוחות פוטנציאלים. כל זאת, לא ניתן להשיג בזמני עבודה קצרים ובמחיר כ"כ נמוך! מכירים מישהו מספיק "פראייר" לעבוד כ"כ הרבה, לתת לכם ערך כה רב, ופוטנציאל הכנסה גבוה במחיר זולים כ"כ?

זכרו! אם אין פרופורציה בין הציפיות שלכם לתוצאה מהפרויקט, לבין המחיר - אתם נכנסים להימור עם סיכויים קלושים, על הכסף והזמן שלכם!

בי-ארט | מיתוג עסקי | עיצוב לוגו זול | בניית אתר בזול |

ערך

אם החלטתם להתקין מזגן בבית, לדוגמא, אתם רואים בדיוק על מה שילמתם. עכשיו נעים בבית אז ההשקעה השתלמה! בעיצוב גרפי, כמו בתחומים דיגיטליים אחרים, קצת יותר מורכב להסביר את זה. איך מיתוג עסקי נכון הופך אותנו באמת למותג? מה נותן לנו אתר עם חווית משתמש ברמה גבוהה? למה עיצוב לוגו הוא כ”כ חשוב לעסק? ובכן, המעצב המקצועי תמיד ייתן את ההסבר הנכון והמדויק, כדי שתבינו בדיוק על מה את משלמים, וכמובן, איך זה בדיוק משתלם לכם.

מעצב זול לא יוכל לתת לכם את כל זה, כיוון שככל הנראה הוא לא בקיא בתחום ולא עובד בצורה יסודית כזו, שאם כן - הוא לא היה כזה זול...

בי-ארט | מיתוג עסקי | עיצוב לוגו זול | בניית אתר בזול |

לגרפיקה יש תפקיד מאוד חשוב, אפילו קריטי, בשיווק ובפרסום של העסק, ורצוי מאוד להתייחס לנושא הזה ברצינות ובמקצועיות הנדרשות. הגרפיקה היא הקשר הישיר בינינו לבין קהל היעד שלנו. הגרפיקה מייצגת אותנו ואת העסק שלנו במידה שבה נשקיע בה, אז איך הייתם רוצים שיראו את העסק שלכם? זול, או מקצועי...?

מאמרים נוספים

8 טעויות בתהליך העיצוב

מיתוג עסקי | המדריך השלם

מעצב זול VS מעצב מקצועי

כל עבודה - בצבע